Finanšu panākumu atslēga

Pašreizējā finanšu krīze ir bijusi trauksmes zvans mums visiem. Finanšu pārvaldīšanas svarīgums netiek uzsvērts pietiekami. Mums ir jāatrod gudrāki veidi, kā iepirkties un pārvaldīt mūsu ikdienas izdevumus. Mēs nedrīkstam ņemt ātros kredītus katru mēnesi vai vienkārši izklaidēm. Ir svarīgi aizņemties atbildīgi un pārdomāti. Ir svarīgi, lai kredīti netiktu izmantoti katru mēneši neilgi pirms algas. Tiek runāts, ka tos drīkst izmantot pirms algas dienas, bet ja tas tiek darīts katra mēneša beigās, tad ir jāmeklē cēlonis, kāpēc tā notiek.

Aptaujas liecina, ka cilvēki, kuriem ir zināšanas kā pārvaldīt naudu labāk, spēj pārvaldīt savu naudu un baudīt labāku dzīvesveidu.

Finanses

8 soļi līdz veiksmīgam budžetam

  1. Cik daudz Jūs nopelnāt?

Pirmkārt, Jums ir jānosaka, cik daudz ienākumu Jūs nopelnāt. Tas ietver darba vai pašnodarbinātības ienākumus, ienākumus no citiem avotiem, t.i. pensijas, īres utt.

  1. Cik daudz Jūs iztērējat?

Tagad uzskaitiet visus Jūsu izdevumus, piemēram, īri, komunālos pakalpojumus, pārtikas, skolas izdevumus. Neietveriet mainīgos izdevumus, piemēram, degvielu un brīvā laika pavadīšanas izmaksas, jo tās mēdz svārstīties. Vai ātrie kredīti tiek ņemti bieži? Vai zināt, cik tie izmaksā? Tas viss ir jāzina un skaidri jāsaprot!

  1. Cik daudz Jūs esat parādā?

Nākamais sarakstā ir Jūsu parādi. Saskaitiet visus savus parādus un to, cik daudz naudas Jums ir nepieciešams, lai tos visus atmaksātu. Kā jau iepriekš tika minēts, tad apziniet visus kredītu parādus un parādus draugiem.

  1. Dažādi izdevumi

Visbeidzot izveidojiet sarakstu ar papildus izdevumiem, piemēram, ģimenes izklaidēm, degvielu, apģērbu. Rūpīgi izvērtējiet savas vajadzības; budžeta mērķis ir nodrošināt, ka Jūs varat atļauties savu dzīves līmeni, neradot papildu parādus. Parādi nozīmē papildus izmaksas. Jums tās nav vajadzīgas, jo Jūsu plānos ir nedzīvot pāri saviem līdzekļiem!

  1. Nosakiet prioritātes

Jums vajadzētu noteikt Jūsu rēķinu prioritātes. Ātro kredītu parādi ir prioritāte numur viens! Visi kredīti ir prioritāte, jo tie nāk kopā ar procentiem. Procenti nozīmē tikai papildus izmaksas un nevajadzīgus tēriņus. Nosakiet prioritātes un saprotiet to, kas ir jāsaprot!

  1. Nosakiet savu finanšu stāvokli

Saskaitiet visus savus ienākumus, tad saskaitiet visus nepieciešamos rēķinus atsevišķi. Atskaitiet savus kopējos rēķinus no ienākumiem, ja ir kaut kas ir atlicis, pārejiet uz nākamo soli. Saskaitiet visus savus parādus. Vai Jūs varat atļauties kopējos minimālos maksājumus? Ja nē, Jums var būt nepieciešami papildus ienākumi vai sarunas ar Jūsu kreditoriem.

  1. Atzīmējiet maksājumus

Izvēlieties mazākos parādus un apņemieties tos atmaksāt agri, kamēr Jūs veicat minimālos maksājumus par citiem parādiem. Kad esat atmaksājuši vienu no parādiem, Jūs varat maksāt vairāk par pārējiem. Tas viss jādara, lai tiktu ārā no parādiem. Tas viss ir svarīgi.

Esiet atbildīgs pret savām finansēm. Ja Jūs nebūsiet atbildīgi, tad finanses nebūs tajā labākajā kārtībā un tas nav Jūsu interesēs!

Nekaunieties no izdevumu samazināšanas

Kredīts internetāJums jābūt ļoti godīgiem gan par saviem izdevumiem, gan ienākumiem. Ja ir ātrie kredīti, tad tā nav traģēdija, bet pienākums. Pienākums – atmaksāt kredītu laikā. Veiciet vajadzīgo izpēti un pārskatiet katru iepriekšējā mēneša rēķinu un kredītus un izrēķiniet, kādu procentu likmi Jūs maksājat par dažādiem kredītiem.

Visbeidzot, ikviens var samazināt izdevumus kaut kur, kaut uz brīdi. Ja tas nozīmē iztikt bez televīzijas uz pāris mēnešiem, vai dzīvot ar zemāku interneta ātrumu, tad tas ir tā vērts, ja tas nozīmē, ka Jūs varat samaksāt vairāk svarīgu rēķinu. Lielākā daļa budžeta padomu Jums pateiks, ka būtisko rēķinu (jumts virs galvas, komunālie pakalpojumi un pārtika) apmaksai vajadzētu būt Jūsu pirmajai prioritātei.

Ņemiet līdzi pusdienas uz darbu

Naudas tērēšana pusdienām darba laikā ir viegls veids, kā pārtērēt Jūsu budžetu. Jūs varat pusdienas pagatavot līdzņemšanai mājās un ieteicams, ēst to, kas iepriekšējā vakarā palicis pāri no vakariņām. Tas ir lētākais veids, kā ēst pusdienas darba dienās.

Nedodieties ēst uz restorāniem

Ēšana restorānos ievērojami palielina Jūsu pārtikas izdevumus. Pārāk lieli izdevumi – būs nepieciešams ātrais kredīts. Turklāt pārtika, ko Jūs ēdat kafejnīcās vai ātrās ēdināšanas restorānos, ir mazāk veselīga nekā pārtika, ko Jūs varat pagatavot mājās, tādēļ, Jūs to varat izmantot kā motivāciju. Ja Jūs tomēr vēlaties reizi pa reizei doties pusdienot vai vakariņot ārpus mājām, nepērciet alkoholu un Jūsu rēķins nebūs tik augsts.  Šeit ir divi zaķi ar vienu šāvienu, jo tiek izslēgti ātrie kredīti internetā un ietaupītas pāris jēnas.

Pārtikas izdevumi mums ir jāsedz katru mēnesi, bet, ja mēs varam mainīt mūsu iepirkšanās ieradumus un tikt galā ar dažādām iegribām un vēlmēm, un ēst “mazāk aizraujošu” pārtiku, mēs varam samazināt savus pārtikas izdevumus. Ierobežojot pārtikas izdevumus, Jūs tik tiešām varat uzlabot savu finansiālo situāciju katru mēnesi, un palielināt savus ietaupījumus. Ja Jums būs papildus ietaupījumi nebaltām vai baltām dienām, tad tajās situācijās, kad roka stiepsies pēc iekrājumiem, atverieties, ka neiekrājumu gadījumā tiktu ņemts ātrais kredīts. Redziet, cik labi – kredīts vairs nav nepieciešams. Svētki Jūsu sētā. Ir iekrājumi, nav kredīta. Ir ok! Lai vaicās un viss izdodas, kā plānots.

Kā izvairīties no datorvīrusiem

Vīruss ir datorprogrammas, kas radītas ar mērķi sabojāt datorsistēmas vai nelikumīgi iegūt datoros esošo informāciju. Lai dators būtu drošībā ir dažas pazīmes, kas var liecināt par datoros esošu vīrusu. Programmas darbojas ļoti lēni, ekrānā parādās dīvaini ziņojumi un brīdinājumi, cilvēki no Jums saņem e – pastus, kurus neesat sūtījus. Tāpēc nekad neatveriet aizdomīgus e – pastus un to pielikumus, izdzēsiet visas ķēdes vēstules un nepārsūtiet tās tālāk, esiet piesardzīgi lejuplādējot failus no interneta. Ja datorā iekļuvis vīruss, veiciet vīrusa neitralizēšanu izmantojot antivīrusa programmu vai vērsieties pie speciālista. Vienmēr lietojiet jaunākās pretvīrusa programmas un interneta pārlūkprogrammas, kā arī regulāri atjaunojiet tās.

Kredīta izmaksas tuvplānā

KredītsJo lielāks ir Jūsu kredīts, jo vairāk Jūs maksājat par finanšu izmaksām. Nav nepieciešams daudz prāta, lai to saprastu. Daudz pārdomu ir nepieciešams, lai saprastu, kā to visu atmaksāt. Kredīta atmaksas datums parasti tiek noteikts pēc Jūsu izvēles, bet ne ilgāk par maksimāli piedāvāto. Atcerieties uz visiem laikiem to, ka kredīta izmaksas ir atkarīgas gan no kredīta summas, gan no kopējā atmaksas termiņa. Jo ilgāks atmaksas termiņš, jo lielāka kopējā atmaksājamā summa. Kā Jūsu budžets izskatīsies, kad kredīta summa tiks noņemta no Jūsu bankas konta? Vai atlikusī summa būs ar mīnusu priekšā? Ja jā, Jums būs jāmaksā par konta pārtēriņu. Jūs tikai slīgsiet vēl dziļāk parādos. Nepieņemiet lielākus piedāvājumus; iespējams, ka tas nekalpos savam mērķim dažas nedēļas vēlāk.

Parādu maksājumu segšana ir pastāvīga cīņa, ja ienākumi var segt tikai daļu. Lai pārvaldītu vairāk parādu, Jums būs nepieciešami lielāki ienākumi, lai segtu pieprasījumu. Izmantojot ātro kredītu, lai iegūtu vairāk naudas, palīdzēs tikai šeit un tagad. Kā Jūs segsiet vēl vienu maksājumu dažas nedēļas vēlāk?

Jūs būsiet situācijā, kad pēc naudas beigām Jums būs palicis pāri pārāk daudz mēneša. Nav svarīgi, cik lieli ir Jūsu ienākumi, ja pieprasījums vēl pastāv pēc naudas izbeigšanās, Jūs esat nopietnās problēmās. Ir svarīgi atbrīvoties no šī parāda, lai Jūs varētu koncentrēties uz dzīvi, ko esat pelnījuši.

Neiekrītiet lielos parādos. Nav svarīgi, vai tas ir no droša aizdevēja. Aizņēmējs ir tas, kuram galu galā ir jātiek ar to galā. Izmantojiet kredītus tikai, lai palīdzētu sev izkļūt no nepatikšanām. Izveidojiet atmaksas plānu. Pēdējā lieta, ko Jūs vēlaties, ir lielākas parādu nepatikšanas.