Valstis, kurās iedzīvotāju vidējais mūža ilgums ir vislielākais

Katrā valstī un reģionā ir atšķirīga tendence tam, cik ilgi cilvēki dzīvo. Šīs tendences ietekmē ļoti daudzi faktori un ne visi no tiem ir ietekmējami. Piemēram, liels iespaids uz mūža ilgumu ir apkārtējiem faktoriem, dabai un gaisam, arī pārtikai un ūdenim. Protams, liela nozīme ir arī tam, kā cilvēki dzīvo, kāds ir vidējais dzīves līmenis, tas ietekmē ļoti daudz. Pašsaprotami ka cilvēki kuri var atļauties vairāk, vairāk rūpējas par savu veselību, dzīvo ar mazāku stresa līmeni un tamlīdzīgi, šie ir ļoti nozīmīgi faktori vērtējot cilvēku mūža ilgumu. Tādas lietas kā darbs, ikdienas problēmas, apkārtējie cilvēki, atpūtas iespējas un ļoti daudz kas cits var atstāt ļoti lielu iespaidu uz to, cik dzimšanas dienas varēsim nosvinēt.

Jau krietnu laiku, Japāna ir līdere starp pasaules valstīm sava vidējā mūža ilguma ziņā. Japānā, vidējais mūža ilgums ir pat sasniedzis 83 gadu robežu. Šī statistika uz šo brīdi ir kopējā, abiem dzimumiem. Lai arī sievietes patiešām dzīvo daudz ilgāk, līdz pat 86,8 gadiem, vidēji, Japānas vīrieši šajā sarakstā ierindojas vien sestajā vietā ar 80,5 gadiem. Atšķirība ir diezgan vērā ņemama un tā tas ir teju visur. Tādu vai citu iemeslu dēļ, vīriešu mūža ilgums ir mazāks par sieviešu mūžu. Tikai nesatraucieties, tas ir tikai vidējais rādītājs, vīriešiem nav jāsatraucas, ir visas iespējas šo statistiku labot.

Vidējais mūža ilgums ir, lielā ziņā, atkarīgs no konkrētās valsts attīstības līmeņa, jo mazāk attīstītās valstīs šie skaitļi ir krietni zemāki. Piemēram, vairākās Āfrikas valstīs, vidējais mūža ilgums ir ap 50 gadiem, tas ir ļoti biedējoši un mierinoši vienlaikus. Galu galā, mūsu vidējais mūža ilgums ir 74,6 gadi.

2016. gadā publicētā statistika norāda ka pirmajā vietā ir jau minētā Japāna, tālāk seko Šveice, Singapūra, Austrālija un Spānija. Jāsaka ka šī statistika mēdz mainīties, ja pirms pāris gadiem Japāna bija pārliecinoša līdere, tad nu tā ir vairs tikai nedaudz priekšā pārējām valstīm. Visā pasaulē ir vērojama novecošanās tendence. Tas nozīmē, ka vidējais mūža ilgums palielinās, cilvēki dzīvo ilgāk. Dažu gadu laikā, vidējais mūža ilgums ir kāpis par dažiem gadiem vairākās pasaules valstīs, tas ir pozitīvi, bet arī satraucoši. Satraucoši ir tas, ka veci cilvēki ir vairāk un vairāk, bet dzimstības statistikas nebūt nav tik patīkamas. Savā ziņā, izskatās ka pasaule kļūst vecāka.

Lai varētu, vismaz aptuveni, noteikt vidējo mūža ilgumu valstī, var arī apskatīt valsts medicīnas attīstības pakāpi, valsts sociālo politiku. Valstis kurās mūža ilgums ir lielāks, parasti var lepoties ar augstāka līmeņa veselības aprūpi un par cilvēkiem kopumā rūpējas mazliet vairāk. tas ir pašsaprotami, galu galā, cilvēki dzīvo ilgāk un šie procesi viens otru atbalsta. Vecāki cilvēki biežāk saskaras ar veselības problēmām, tātad veselības aprūpei ir jāattīstās, otrādi, veselības aprūpei attīstoties arī cilvēku iespējas uz veselīgu dzīvi ir lielākas.

Ja pārvāksieties uz kādu no valstīm kur vidējais mūža ilgums ir lielāks, tas vēl nenozīmēs ka varēsiet dzīvot ilgāk. Daļa no šī procesa ir arī iedzimtība, ģenētika. Dzīvojot reģionā kur cilvēki, tradicionāli, dzīvo ilgāk un esot šī procesa daļai arī jums ir iespējas sasniegt vairāk dzimumdienu. Taču lai kur mēs dzīvotu, mēs varam rūpēties par sevi un censties dzīvot ilgāk, bet ne tikai – arī labāk.

Kas ir biogāze

Atbildot uz jautājumu, kas ir biogāze – tas ir biomasas apstrādes rezultātā radies produkts, ko iespējams attīrīt līdz dabasgāzes kvalitātei, iepludinot to kopējā dabasgāzes tīklā; izmantot autouzpildes stacijās, piemēram, Zviedrijā viss sabiedriskais transports tiek darbināts ar biogāzi. Biogāzes ražotne līdz patērētājam var nogādāt arī gan siltumu, gan elektroenerģiju. Biogāzes ražošana un izmantošana sniedz gan ekonomiskus, gan vides un sociālus ieguvumus. Tādējādi biogāzes ražošanas mērķis var būt atšķirīgs – iespēja samazināt radīto atkritumu daudzumu, palielināt energoneatkarību un aizsargāt klimatu, ražot atjaunojamo enerģiju, aizstājot līdz šim iepērkamo fosilo kurināmo un samazinot kaitīgo gāzu emisiju. Saimnieciskie ieguvumi no biogāzes ražošanas: papildus darbavietu radīšana un papildus nodokļu ieplūde valsts un pašvaldību budžetā.

Lai iegūtu biogāzi, par izejmateriālu – substrātu biogāzes ražošanai izmanto dažādus biomasas veidus. No substrātu izmaksu viedokļa, vispiemērotākais substrāts ir saimniecības kūtsmēsli (šķidrmēsli). Lielākas izmaksas neprasa arī tādi substrāti kā augkopības kultūru neizmantojamā blakus produkcija (sakņaugu lapas, pļāvumi no ainavu apkopšanas un aizlaistām lauksaimnieciskajām zemēm, slimību bojātie labības sējumi, graudu tīrīšanas un kaltēšanas atliekas u.c.). Piemēram, Lielbritānijā, kur ir mazāk atjaunojamo resursu un blīva apdzīvotība, par biogāzes izejvielu plaši izmanto pārtikas un kautuvju atkritumus, uzskatot tos par videi draudzīgu un izmaksu ziņā labvēlīgu alternatīvu. Vēl izmantojami pārtikas ražotņu blakus produkti un notekūdeņi: šķiedenis no spirta rūpnīcām, atliekas no gaļas un piena, kā arī augkopības produkcijas – kartupeļu, graudu, dārzeņu, augļu utt. – apstrādes un pārstrādes uzņēmumos. Biogāzi var ražot no sašķirotiem cietajiem sadzīves organiskajiem atkritumiem, rūpniecības un komunālajiem notekūdeņiem.

Nezini, kā tikt galā ar finansiālām grūtībām?

100 eiroNezini, kā tikt galā ar finansiālām grūtībām? Ātrais kredīts būs īstais risinājums! Kredīta nosacījumi ir pats svarīgākais, kam jāpievērš uzmanību! Pirmkārt, šāda veida aizdevumam var pieteikties tie, kuri atbilst kreditora noteiktajam vecuma ierobežojumam, kas var būt gan 18 gadi, gan arī kāds cits vecums. Klientam pilnīgi noteikti jābūt regulāriem ikmēneša ienākumiem, kas ir algas, stipendijas vai pat pensijas formā, tikpat svarīga arī laba kredītsaistību vēsture, kas garantēs, ka esat uzticams un lojāls sadarbības partneris. Ir ļoti būtiski, lai šie noteikumi tiktu ievēroti, pretējā gadījumā konkrētajam kreditoram var rasties aizdomas par Jūsu iespējām atmaksāt laikā.

Kas tiek prasīts no Jums un kredītu sniedzēja tālākā sadarbībā gaitā? Tas, vai saņemsiet prasīto naudas aizdevumu, ir atkarīgs no tā, kāda un cik patiesa ir Jūsu sniegtā informācija pieteikuma anketā, kuru uzņēmuma darbinieki momentāni sāk izskatīt. Kredītu sniedzēju firmas īpašu uzmanību pievērš klienta ikmēneša ienākumiem – gan to apjomam, gan regularitātei. Šīs ir saistības uz salīdzinoši īsu laika periodu, kas pārsvarā nepārsniedz 30 dienas, turklāt šādai sadarbībai nav nepieciešams nekāda veida nodrošinājums, kas ietver arī ķīlu un galvojumu, tāpēc sadarbības process ir diez gan ātrs. Ja gadījumā uzņēmuma darbinieki nolems, ka esat cienīgs būt viņu klientu lokā, tad nauda tiks ieskaitīta Jūsu norādītajā bankas kontā jau dažu minūšu laikā. Atmaksas summu un iepriekš izvēlēto atmaksas termiņu atradīsiet rēķinā, kurš tiks pievienots aizdevumam, kuru saņemsiet.

Priekšrocību klāsts ir nebeidzams! Jaunie klienti saņem pašu vērtīgāko dāvanu, kas ir bezprocentu kredīts, jo viņiem tādā gadījumā nenākas pārmaksāt, tāpēc darījums iznāk īpaši izdevīgs. Toties pastāvīgie klienti, kuri aizņēmušies jau ne vienu vien reizi saņem labākas procentu likmes, izdevīgākus nosacījumus kredītam un iespēju saņemt lielākas summas nekā sākumā. Lai arī par maksu, tomēr ir iespējams pagarināt atmaksas termiņu par 7, 14 vai 30 dienām pēc klienta izvēles, tikai jānorēķinās ir nekavējoties! Visiem ir iespēja saņemt kredītu jebkurā sev piemērotā laikā, jo kredītu sniedzēji ir maksimāli pielāgojušies viņu dzīvesveidam, proti, saņemt aizdevumu iespējams arī svētkos, brīvdienās un vēlās vakara stundās, kad cilvēkiem atrodas brīvs brīdis, lai slēgtu šo līgumu. Nebūs jāraizējas par tādām lietām kā  ķīla un galvojums, jo tās nebūs nepieciešamas!

Galvenais ir pārdomāt pilnīgu visu pirms galīgā lēmuma pieņemšanas! Nesabojājiet savas iespējas saņemt šāda veida palīdzību no šī vai citiem kreditoriem, uzturiet labas attiecības un pārliecinieties jau laicīgi, vai būsiet spējīgi atmaksāt laikā! Esiet informēti par visu, kas attiecas uz Jūsu darījumu ar izvēlēto kredītu sniedzēju firmu, lai vienmēr zinātu, kas un kāpēc notiek, kā arī, lai nerastos liekas domstarpības un pārpratumi!

Katram izdevīgs aizdevums

Ikvienam dzīvē var pienākt situācija, kad steidzami nepieciešamas papildus finanses. Iemesli tam var būt dažādi: salūzusi mašīna, saplīsis ledusskapis, steidzams ārsta apmeklējums u.tml. Tieši tāpēc dažādi ir arī ātro kredītu piedāvājumi. Pirms aizņemties, vienmēr svarīgi ir apdomāt, vai ātrais aizdevums patiesi ir nepieciešams un vai tas būs piemērotākais risinājums attiecīgajai situācijai. Jēdziens „izdevīgs ātrais kredīts” katram var atšķirties, tāpēc svarīgi ir izpētīt un salīdzināt aizdevēju piedāvājumu.

Kā aizņemties no ātrā kredīta un cik gados drīkst pieteikties savam pirmajam aizdevumam?

100 eiro

Pirmajam aizdevumam var pieteikties jau no 18 gadiem. Tomēr ne visas ātrā kredīta kompānijas piešķir aizdevumus no 18 gadu vecuma. Bieži vien Tev būs nepieciešami 19, 20 vai pat 21 gads, lai varētu saņemt ātro aizdevumu. Aizņemoties pirmo reizi, būs nepieciešams reģistrēties kādā no ātrā kredīta mājaslapām. Lai aizņemtos atkārtoti, Tev atliek tikai atvērt savu lietotāja profilu un izvēlēties summu, kāda Tev ir nepieciešama un laika posmu, kādā varēsi aizdevumu atmaksāt. Tad būs jāspiež “saņemt aizdevumu” un nauda būs Tavā kontā ne ilgāk kā 15 minūšu laikā. Lai reģistrētos ātrā kredīta mājaslapā, Tev būs nepieciešams aktīvs bankas konts, mobilā tālruņa numurs un e-pasts. Pati reģistrācija neprasa daudz laiku.

Prasmīgi datora lietotāji var aizpildīt ātra kredīta reģistrācijas formu 2 – 5 minūšu laikā. ātrais kredīts ir īslaicīgs aizdevums, kas ļauj Tev saņemt naudu ātri un bez sarežģījumiem. Lai saņemtu aizdevumu no ātrā kredīta, Tev nav nepieciešama ķīla vai galvotājs.

Gudri aizņemas tie, kuri izvēlās ātrā kredīta kompāniju, kura piedāvā saņemt pirmo aizdevumu bez procentiem. Tādā veidā Tu vari saņemt kredītu līdz 300 eiro uz veselu mēnesi un nepārmaksāt neko. Pie jebkura ātrā kredīta var aizņemties vairāk kā vienu reizi. Otro aizdevumu var aizņemties tikai tad, kad pirmais ir veiksmīgi atmaksāts. Lai nerastos sarežģījumi ar aizdevuma atmaksu, gudri ir izvēlēties kredīta summu, kādu Jūs varēsiet atmaksāt. Nedrīkst pārvērtēt savas iespējas un aizņemties pārāk lielu naudas summu. Tie, kuri nezin kas ir ātrais kredīts, var atvērt kādu no Latvijas populārāko ātrā kredīta mājaslapām un iepazīties ar ātrā kredīta noteikumiem sīkāk.

Pirms kredīta ņemšanas, ir svarīgi kārtīgi izlasīt visus aizdevuma līguma noteikumus. Tādā veidā Jūs izvairīsities no nepatīkamiem pārsteigumiem no ātrā kredīta kompāniju puses. Ja esat jau aizņēmies, bet ir radušies sarežģījumi, tad noteikti kontaktējaties ar savu kredīta devēju, lai varētu kopīgi risināt savu problēmu. Ja nesanāk pietiekoši daudz naudas, lai atmaksātu aizdevumu, tad pagarini to. Tas maksās apmēram 20 – 30 eiro, taču sniegs iespēju Tev vēl vienu mēnesi iekrāt naudu, lai varētu veikt pilnīgu aizdevuma atmaksu. Gudri ir atmaksāt pēc iespējas lielāku pamatsummu, no sava ātrā kredīta un tikai tad pagarināt atlikušo aizdevuma summu. Tādā veidā Tev būs jāmaksā mazāk par aizdevuma pagarināšanu. Aizņemies atbildīgi un izvērtē savas iespējas atmaksāt aizdevumu.

Nodoklis – IIN

Iedzīvotāju ienākumu nodoklis ir nodoklis, ar ko tiek palikti fizisko personu ienākumi. Iedzīvotāju ienākuma nodoklis skar visplašāko sabiedrības daļu, jo šo nodokli maksā visi, kas oficiāli strādā algotu darbu. No iedzīvotāja ienākumiem pēc sociālā nodokļa nomaksas un neapliekamā minimuma, kā arī atvieglojumu par apgādājamām personām atskaitīšanas iedzīvotāju ienākuma nodoklī tiek aprēķināti 23%. Tātad, no jūsu pilnās algas tiek atskaitīti visi atvieglojumi, sociālais nodoklis, neapliekamais minimums un tad, no pāri palikušās summas, tiek atskaitīti šie 23%.

Ir dažādas iedzīvotāju ienākumu likmes atkarībā no jūsu darbības un peļņas gūšanas veida:

  • 23% ienākumam no algota darba un ienākumam no saimnieciskās darbības, kā arī citiem ienākuma veidiem, ja tiem likumā nav noteikta cita nodokļa likme.
  • 15% ienākumam no kapitāla pieauguma.
  • 10% ienākumam no kapitāla, kas nav kapitāla pieaugums.
  • 10% ienākumam no fiziskās personas īpašumā esoša augoša meža atsavināšanas izciršanai un tajā iegūto kokmateriālu atsavināšanas, kā arī atbalsta summām par saimnieciskās darbības ierobežojumiem meža īpašniekiem, kuriem meža apsaimniekošana nav saimnieciskās darbības veids.
  • 10% ienākumam no metāllūžņu pārdošanas.
  • 10% ienākumam no īpašuma, ja maksātājs nepiemēro saimnieciskās darbības izdevumus.
  • 2% nerezidenta ienākumam no Latvijas Republikā esoša nekustamā īpašuma atsavināšanas un citu kapitāla aktīvu atsavināšanas ienākums atbilstoši likuma – Par iedzīvotāju ienākuma nodokli, 11.9 pantam, izņemot ienākumu no finanšu instrumentu atsavināšanas, kuru apgrozību regulē Finanšu instrumentu tirgus likums, ieturot nodokli izmaksas vietā.
  • 22% papildu likme ienākumam pielīdzināmam aizdevumam, ja maksātājs, kas guvis šo ienākumu aizdevuma izsniegšanas dienā ir aizdevēja darbinieks, valdes vai padomes loceklis.

Daļu no samaksātā Iedzīvotāju ienākuma nodokļa iespējams atgūt, izmantojot valstī noteiktās nodokļu atmaksas iespējas. Pārmaksātos nodokļu ir iespējams atgūt par taksācijas gada laikā veiktajiem attaisnotajiem izdevumiem. Tie var būt ārstniecības izdevumi un izdevumi par izglītību. Ir iespējams atgūt pārmaksātos nodokļus arī par bērnu interešu izglītību. Nodokļu atvieglojumus var iegūt arī par saviem ģimenes locekļiem, piemēram, par bērniem vecākiem, laulāto personu un citiem. Ir iespējams atgūt pārmaksātos nodokļus arī par bērnu interešu izglītību. Ne visi izdevumi tiek pieskaitīti pie attaisnotajiem izdevumiem un ir svarīgi pārliecināties par izvēlētā, nepieciešamā pakalpojuma atbilstību. Nodokļu atvieglojumus saņem arī tie, kas izmanto privāto pensiju kontu jeb 3. pensiju līmeni, kas ļauj saņemt atpakaļ pārmaksātos nodokļus par iemaksām pensiju kontā.

Lai atgrieztu pārmaksātos nodokļus, jums ir jāiesniedz gada ienākumu deklarācija. To varat izdarīt VID birojos vai elektroniski. Lai saņemtu atmaksu par attaisnotajiem izdevumiem, jums ir jābūt atbilstošajiem čekiem un dokumentiem par maksājumiem. Pārmaksāto nodokļu aprēķins var aizņemt pat trīs mēnešu un attiecīgo naudas summu jūs varēsiet saņemt savā bankas kontā.