Finanšu panākumu atslēga

Pašreizējā finanšu krīze ir bijusi trauksmes zvans mums visiem. Finanšu pārvaldīšanas svarīgums netiek uzsvērts pietiekami. Mums ir jāatrod gudrāki veidi, kā iepirkties un pārvaldīt mūsu ikdienas izdevumus. Mēs nedrīkstam ņemt ātros kredītus katru mēnesi vai vienkārši izklaidēm. Ir svarīgi aizņemties atbildīgi un pārdomāti. Ir svarīgi, lai kredīti netiktu izmantoti katru mēneši neilgi pirms algas. Tiek runāts, ka tos drīkst izmantot pirms algas dienas, bet ja tas tiek darīts katra mēneša beigās, tad ir jāmeklē cēlonis, kāpēc tā notiek.

Aptaujas liecina, ka cilvēki, kuriem ir zināšanas kā pārvaldīt naudu labāk, spēj pārvaldīt savu naudu un baudīt labāku dzīvesveidu.

Finanses

8 soļi līdz veiksmīgam budžetam

  1. Cik daudz Jūs nopelnāt?

Pirmkārt, Jums ir jānosaka, cik daudz ienākumu Jūs nopelnāt. Tas ietver darba vai pašnodarbinātības ienākumus, ienākumus no citiem avotiem, t.i. pensijas, īres utt.

  1. Cik daudz Jūs iztērējat?

Tagad uzskaitiet visus Jūsu izdevumus, piemēram, īri, komunālos pakalpojumus, pārtikas, skolas izdevumus. Neietveriet mainīgos izdevumus, piemēram, degvielu un brīvā laika pavadīšanas izmaksas, jo tās mēdz svārstīties. Vai ātrie kredīti tiek ņemti bieži? Vai zināt, cik tie izmaksā? Tas viss ir jāzina un skaidri jāsaprot!

  1. Cik daudz Jūs esat parādā?

Nākamais sarakstā ir Jūsu parādi. Saskaitiet visus savus parādus un to, cik daudz naudas Jums ir nepieciešams, lai tos visus atmaksātu. Kā jau iepriekš tika minēts, tad apziniet visus kredītu parādus un parādus draugiem.

  1. Dažādi izdevumi

Visbeidzot izveidojiet sarakstu ar papildus izdevumiem, piemēram, ģimenes izklaidēm, degvielu, apģērbu. Rūpīgi izvērtējiet savas vajadzības; budžeta mērķis ir nodrošināt, ka Jūs varat atļauties savu dzīves līmeni, neradot papildu parādus. Parādi nozīmē papildus izmaksas. Jums tās nav vajadzīgas, jo Jūsu plānos ir nedzīvot pāri saviem līdzekļiem!

  1. Nosakiet prioritātes

Jums vajadzētu noteikt Jūsu rēķinu prioritātes. Ātro kredītu parādi ir prioritāte numur viens! Visi kredīti ir prioritāte, jo tie nāk kopā ar procentiem. Procenti nozīmē tikai papildus izmaksas un nevajadzīgus tēriņus. Nosakiet prioritātes un saprotiet to, kas ir jāsaprot!

  1. Nosakiet savu finanšu stāvokli

Saskaitiet visus savus ienākumus, tad saskaitiet visus nepieciešamos rēķinus atsevišķi. Atskaitiet savus kopējos rēķinus no ienākumiem, ja ir kaut kas ir atlicis, pārejiet uz nākamo soli. Saskaitiet visus savus parādus. Vai Jūs varat atļauties kopējos minimālos maksājumus? Ja nē, Jums var būt nepieciešami papildus ienākumi vai sarunas ar Jūsu kreditoriem.

  1. Atzīmējiet maksājumus

Izvēlieties mazākos parādus un apņemieties tos atmaksāt agri, kamēr Jūs veicat minimālos maksājumus par citiem parādiem. Kad esat atmaksājuši vienu no parādiem, Jūs varat maksāt vairāk par pārējiem. Tas viss jādara, lai tiktu ārā no parādiem. Tas viss ir svarīgi.

Esiet atbildīgs pret savām finansēm. Ja Jūs nebūsiet atbildīgi, tad finanses nebūs tajā labākajā kārtībā un tas nav Jūsu interesēs!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *