Kā izbaudīt savu darbu

DarbsPa īstam, pa īstam aizrauties ar darāmo mēs spējam tikai tad, ja paši par darbu interesējamies un apliecinām to ar efektīvu darbošanos. Un to var manīt pat no malas – mēs priecājamies par tiem darba augļiem, kas radušies darba veicēja patiesas intereses un aizrautības rezultātā. Darot darbu no sirds, nav iespējams kļūdīties. Ja mums ir motivācija, kuru atbalsta augstāki mērķi, kā, piemēram, vēlme palīdzēt citiem, ražot sabiedrībai noderīgas preces vai pakalpojumus, kas atvieglo klientu dzīvi, tad liela ir iespēja, ka tieši tā mūsu darbs arī noderēs. Un kas var būt labāks par sabiedrībai noderīgu un piedevām vēl interesantu nodarbošanos mums pašiem?

Atliek tikai noskaidrot, kas ir mūsu patiesais aicinājums. Bieži vien tas nav tik viegli, kā izklausās. Mums jāiziet cauri vairākiem profesionālās darbības posmiem, lai saprastu, kas īsti ir mūsu sirds darbs. Turklāt ne mazāk nozīmīgs ir atalgojums, ko saņemam. Varam jau veikt sociāli vērtīgus darbus, bet, vai turpināsim aizrautīgi strādāt, ja ar šo maizi nespējam paēdināt ģimeni?

Ja mūsu darbu novērtē – mājinieki, darba devējs, ir dzirdamas pozitīvas atsauksmes no patērētājiem – tad gandarījums rodas pats no sevis. Mums prieku par padarīto, jo kādam citam arī ir prieks. Bet pats svarīgākais tomēr ir – kā mēs paši jūtamies, darot to, ko darām. Tādi sīkumi, kā sakārtots darba galds, puķes uz tā, papildina telpu iekārtojumu, gaisa tīrību birojā, piemērotu darba un atpūtas ilgumu, kas ir visnotaļ svarīgi patīkamas darbošanās avoti. Ja radīsim ap sevi vajadzīgo vidi, tad arī darbs veiksies labāk. Noskaidrosim, kā mums patīk strādāt. Ja iespējams, izvēlēsimies mūziku, kas atbilst darāmajam. Daudziem darbu atvieglo atrašanās vienatnē. Ja varam, sarunāsim, ka darbu veiksim no mājām, pierādot prasību ar produktivitātes celšanos.

Nozīmīgi, taču ne izšķiroši ir darba instrumenti. Ja mums patlaban nav iespējas, piemēram, iegādāties jaunu datoru, ar pateicību jāpieņem tas, kas mums ir, jo neapmierinātība un raizes par nepietiekamu aprīkojumu diez vai radīs iespēju ātrāk tikt pie jauniem darbarīkiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *