Ko izvēlēties – debetkarti vai kredītkarti?

Komisijas maksa par kredītkaršu apkalpošanu parasti ir augstāka, taču izvēloties kredītkarti tiek piešķirts kredītlimits, kas kalpo kā aizdevums, kuru iespējams izmantot tad, kad personīgie līdzekļi jau beigušies. Tā pat kredītkaršu lietotājiem tiek piešķirti dažādi papildus bonusi, piemēram, pirkumu apdrošināšana un dažādas atlaides.

Debetkaršu lietotāji karti var izmanot, kā elektronisko maksājumu līdzekli, izmantojot personīgās finanses. Debetkaršu apkalpošanas maksa parasti ir zemāka, taču tā pat kā kredītkarti to var izmantot dažādiem norēķiniem gan klātienē, gan internetā. Debetkaršu īpašniekiem tiek piedāvātas atlaides pie bankas sadarbības partneriem.

Kā iegūt MasterCard?

Pieteikties MasterCard var gan klātienē, kādā no bankas filiālēm, gan internetā, aizpildot pietikumu bankas mājas lapā. Tiem klientiem, kuri izmantot internetbanku, parasti tiek nodrošināta iespēja pieteikties norēķinu kartei, pēc ielogošanās savā internetbankas profilā.

Tā kā piedāvājumu klāsts ir tik plašs ik katrs var izvēlēties MasterCard pie tīkamākā un izdevīgākā pakalpojuma sniedzēja, tādejādi ietaupot vairākus eiro ik gadu un nepārmaksājot.

MasterCard norēķinu kartes ir īpaši populāras Skandināvijas valstīs, līdz ar to dodoties ceļojumā uz Eiropas Ziemeļiem, pastāv iespēja, ka pateicoties šai norēķinu kartei saņemsiet dažādus bonusus un norēķinu veikšana nesagādās nekādas problēmas.

Maestro Card maksājumu kartes

Maestro Card maksājumu kartes apkalpo MasterCard kompānija. Maestro Card piedāvā debetkartes, kuras var būt piesaistītas pie klienta bankas konta vai arī kalpot kā priekšapmaksas kartes.

Tā kā Maestro nav tik izplatītas, kā VISA vai MasterCard, tad pastāv iespēja, ka dažās tirdzniecības vietās tās varētu nepieņemt, taču Latvijas teritorijā ar problēmām nevajadzētu rasties. Ar šo karti līdzīgi kā ar citām var norēķināties par pirkumiem dažādas tirdzniecības vietās, kā arī internetā. Pēc MasterCard grupas datiem Maestro karti iespējams lietot 13 miljonos vietu visā pasaulē un veikt operācijas 1,9 bankas automātos – bankomātos.

Norēķinu karte pilda visas elektroniskās maksājumu kartes pamatfunkcijas un parasti izmaksā lētāk, nekā citu veidu kartes. Lielākajā daļā Eiropas Maestro karti iekļauj vienā grupa ar VISA Electron karti, kas arī nav tik izplatīta, taču pilda maksājumu kartes pamatfunkcijas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *