Par aizņemšanos no Via Credit

ViaCredit ir patēriņa kredītu sniedzējs, bet tam pieder ViaSMS, kurš ir ātro kredītu internetā sniedzējs. Divi uzņēmumi, kuri ir saistīti un piedāvā dažādus pakalpojumus klientu ērtībām. Šoreiz runāsim par patēriņa kredītu, kuru sniedz ViaCredit.

Svarīgākie līguma nosacījumi, lai klients varētu saņemt patēriņa kredītu maksimāli ātri.

  • Personas vecums.
  • No 20 līdz 70 gadiem.
  • Sniedzamie personas dati.

Reģistrējoties pirmajam kredītam Via Credit, potenciālajam aizņēmējam jānorāda savs vārds, uzvārds, personas kods, pases numurs, e-pasta adrese, mobilā telefona numurs, ienākumu gūšanas veids, ienākumi mēnesī, ģimenes stāvoklis, ģimenes kopējie ienākumi mēnesī.

Par klienta personas un finanšu datu pārbaudi

Līgumā ir noteikts, ka aizdevējs ir tiesīgs nodot un saņemt informāciju par aizņēmēja datiem trešajām personām, datu bāzēm un uzskaites sistēmām un no tām, tai skaitā Iedzīvotāju reģistra, Latvijas Bankas Kredītu reģistra. Aizdevējs izmanto Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūras datu bāzi un datu bāzes, ko piedāvā „Credit reform”, „Credit info”, „Gelvora”, „Lindorff” , „Julianus Inkasso”.

Kredīta līguma pagarināšana

Ja nav iespējams atmaksāt maksājumu noteiktajā laikā, termiņa pagarināšana notiek uz mēnesi, par to samaksājot pagarinājuma maksu.

Kredīta atmaksa pirms termiņa

Klientam ir tiesības atmaksāt kredītu pirms līgumā noteiktā termiņa, atmaksājot aizdevumu un uzkrātos aizdevuma procentus par laika posmu no līguma noslēgšanas dienas līdz dienai, kad aizdevums tiek atmaksāts.

Nokavējuma procenti

Ja aizņēmējs kavē aizdevuma līgumā noteiktos maksājumus, tam jāmaksā nokavējuma procenti 1% apmērā no nokavētās pamatsummas par katru nokavēto saistību dienu.

Atbildīga aizņemšanās

VIA credit mājas lapā atrodams dokuments, ko sagatavojusi Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācija un Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, kurā aprakstīti ieteikumi īstermiņa kredīta ņēmējiem. Informācija ir ļoti plaša un izsmeļoša, tai skaitā patērētājam tiek ieteikts ņemt kredītu šādos gadījumos: sadzīves tehnikas remontam vai maiņai, veselības uzlabošanai, pirmās nepieciešamības preču iegādei par izdevīgām cenām. Aizņēmējs tiek aicināts izvērtēt savas atmaksas iespējas un aprēķināt, vai kredīta ikmēneša atmaksas summa nepārsniedz 40% no ikmēneša ienākumiem. Atmaksas problēmu gadījumā brīdina no citu kredītu ņemšanas esošo segšanai, kā arī iesaka nekavējoties sazināties ar kredīta devēju. Asociācija vērš uzmanību uz tās izstrādāto sistēmu gadījumos, ja kredīti ir ņemti vienlaicīgi vairākās nebanku kredītiestādēs, bet to atmaksa nav iespējama. Šādos gadījumos asociācija kopā ar tās biedriem var piedāvāt pakāpenisku kredītu atmaksu, ņemot vērā kredīta ņēmēja individuālās iespējas parādu atdot.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *