Par naudas darījumiem un nodokļiem

Ļoti svarīga informācija ir arī par darījuma summas noteikšanu. Mūsu ikdienā notiek daudz un dažādi darījumi, taču vai zini, ka lielāki naudas darījumi ir jādeklarē? Darījumi tiek saistīti ar dažādiem pirkumiem, norēķini par pakalpojumu vai piegādātāju, tāpat arī aizdevuma izsniegšanas vai saņemšana, dāvinājumi un daudz kas cits. Ja mēneša laikā veiktās darījuma summas pārsniedz 1500 eiro, kā arī savstarpēji veikti skaidrās naudas darījumi pārsniedz 1500 eiro, tad šos darījumus nāksies deklarēt. Ja esi juridiska persona atceries, ja tava dividenžu summa mēneša laikā pārsniedz 1500 eiro, tad arī šī summa būs jādeklarē. 

Latvijā ļoti populāras ir mazumtirdzniecības iestādes, tieši tāpēc jāatceras, ja skaidrā naudā tiek veikti darījumi, kuru summa pārsniedz 3000 eiro, tad deklarāciju jāveic tikai un vienīgi preču pārdevējam, kurš ir vai nu – fiziska persona (individuālais komersants), juridiska persona, vai arī fiziska persona, kas ir reģistrējusies VID, un nodarbojas ar saimniecisko darbību.

Un protams neaizmirsīsim uzrakstīt par to, kas notiek ja neievēro konkrētās deklarācijas noteikumus. Ja nepildi saistības, kas tiek veiktas saistībā ar naudu, tad rēķinies, ka sodi nebūs mazi, tie pavisam noteikti liks aizdomāties. Piemēram ja ir noticis darījums, kurš rupji pārkāpis nodokļu normatīvo aktu deklarācijas iesniegšanas termiņu, tad jārēķinās ka fiziskām personām šajā gadījumā uzliek naudas sodu, kas mērāms no 70-280 eiro, taču ja šādu pašu pārkāpumu izdarījusi juridiska persona, tad sods mērāms no 140 līdz pat 700 eiro.

Ļoti svarīgi ir zināt nelielas nianses, kas saistītas it kā ar parastiem darījumiem, un deklarāciju noteikumiem, taču ne visi šīs nianses zina, tāpēc nākamreiz, kad veic lielu darījumu, pārliecinies vai tavas zināšanas ir pietiekošas, jo naudas sodi ir pietiekami lieli, lai nākamreiz Tu par savām kļūdām vairs nemaksātu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *